Jak wybrać imię dla dziecka

jak wybrać imię dla dziecka

Po pierwsze, należy zdecydować, jak chcemy, aby nazywało się nasze dziecko. Należy wziąć pod uwagę jego osobowość. Co więcej, wybór imienia, które jest niecodzienne i wyjątkowe, jest lepszy niż wybór imienia, które jest modne lub oparte na modzie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać imię dla Twojego dziecka.

Unikaj modnych imion dla dzieci

Popularność jest jednym z powodów, dla których niektórzy rodzice żałują, że wybrali modne imię dla swojego dziecka. O ile superpopularność może być pomocna, jeśli Twoje dziecko będzie królem balu maturalnego lub będzie prowadziło małą firmę, popularność nie jest odpowiednim kryterium wyboru imienia dla dziecka. Każde imię może stać się modne już po jednej sensacji wirusowej lub wybuchu popkultury. Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie unikać popularnych imion.

Chociaż popularne gwiazdy często mogą być inspiracją dla imion dziecięcych, niektóre imiona są po prostu nieodpowiednie dla Twojego dziecka. Zbyt modne imiona mogą prowadzić do problemów w przyszłości. Na przykład były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani jest kojarzony z krzykiem i gniewem, co czyni go nieodpowiednim wyborem dla dziecka. Innym niezbyt trafionym wyborem dla dziewczynki jest Irelynn, które brzmi jak odmiana imienia Ireland. Najnowsza pierwsza dama, Melania Trump, wybrała imię, które może nie być odpowiednie dla jej córki.

Pamiętaj, aby przeszukać Voyagera pod kątem popularnych imion dla dzieci. Możesz także użyć wyszukiwarki, aby znaleźć imię, które brzmi jak imię w kapeluszu czarownicy. Na przykład unikaj imion Emma, Sophia i Madison. Choć imiona te są dziś bardzo popularne w zachodnim świecie, w latach 80. XIX wieku były tak samo popularne jak teraz. Nie są one jednak złe dla wszystkich.

Modne imiona mogą być zabawne i ekscytujące, ale mogą też rozpraszać uwagę. Jeśli szukasz imienia, które jest wyjątkowe i łatwe do przeliterowania, wybierz takie, które każdy może łatwo wymówić. Na przykład, możesz unikać chłopców o imieniu “Bear” lub “Jacob” – to tylko dwa przykłady imion, które mogą być uważane za modne. Modne imię dla dziecka jest często bardziej popularne w miejscu neutralnym pod względem płci.

Innym sposobem na uniknięcie modnych imion dla dziecka jest wybranie imienia, które nie jest modne w danym stanie. Administracja Ubezpieczeń Społecznych gromadzi dane dotyczące urodzeń i udostępnia te informacje w Internecie. Można wyszukiwać według płci lub stanu, aby znaleźć popularne imiona. Naukowcy wykorzystują te dane do określenia trendów. Liczba Północy nie była tak wysoka jak liczba Południa czy Wschodu, a Administracja Ubezpieczeń Społecznych nie zwróciła na nią uwagi aż do 2004 roku. W 2013 roku znaleziono tylko około 20 Północy!

Przeczytaj też:   Ile kosztuje wyprawka dla dziecka

Zasięganie opinii rodziny i przyjaciół

Zebranie opinii rodziny i przyjaciół przy wyborze imienia dla dziecka jest ważnym aspektem procesu nadawania imienia. Proces nadawania imienia może być emocjonalnym i stresującym momentem, ale nie musi. Istnieją sposoby, by uczynić to doświadczenie przyjemnym, nawet jeśli nie wszyscy się na nie zgodzą. Oto kilka wskazówek, jak uzyskać ich wkład. – Weź pod uwagę trendy. Imiona dla dzieci stale się zmieniają, a niektóre z najgorętszych trendów to imiona w stylu vintage, przezwiska, miejsca pełne przygód i imiona inspirowane słownikami;

  • Nie daj się zastraszyć członkom rodziny lub przyjaciołom. Zbierając opinie od rodziny i przyjaciół, warto pamiętać, że mogą oni mieć wyrobione zdanie na temat danego imienia, ale prawdopodobnie pokochają je po urodzeniu dziecka! Nie należy też ujawniać imienia aż do momentu narodzin dziecka. Dziadkowie będą prawdopodobnie mniej zainteresowani imieniem, gdy dziecko się urodzi, więc nie pozwól im naciskać na wybór imienia dla dziecka, zanim będą na to gotowi.
  • Drzewo genealogiczne to kolejne wspaniałe źródło inspiracji do nadania imienia. Twoi rodzice mogą mieć stare dokumenty rodzinne, które pokazują imiona ich dzieci i krewnych, lub ktoś z rodziny mógł stworzyć drzewo genealogiczne online. Poszukaj imion, które przykują Twoją uwagę i które mają silne znaczenie dla rodziny. Jeśli szukasz wyjątkowego imienia, spróbuj wybrać takie, które zapadnie w pamięć całej rodzinie.
  • Weź pod uwagę pseudonimy i pasujące do nich imiona. Niektóre imiona są zbyt podobne, aby można je było uznać za wyjątkowe. Warto też wybrać imię, które nie będzie mylone z rodzeństwem. Na przykład Alyssa Sydney Scott nie jest dobrym wyborem, a Fiona Mary Lawrence prawdopodobnie nie jest najbardziej odpowiednia. Ważne są także inicjały drugiego imienia pierworodnej córki. Mogą one zostać pomylone z imieniem rodzeństwa, co może być trudne dla rodziców.

Wybór imienia, które będzie pasować do dziecka w dorosłym życiu

Wybór imienia dla dziecka to ważna decyzja i należy ją dobrze przemyśleć. Niektóre imiona mogą być urocze dla niemowląt, ale możesz nie chcieć ich używać dla dorosłych. Spróbuj wypowiedzieć imię na głos, zanim użyjesz go w stosunku do swojego dziecka. Choć nadanie dziecku imienia dziecięcego jest urocze, zastanów się, jak będzie ono pasowało do otoczenia. Jeśli na przykład mieszkasz w mieście, wybór imienia miejskiego może być odpowiedni dla Twojego dziecka, ale jeśli mieszkasz na wsi, wybór imienia inspirowanego filmem lub miejscem może być błędem.

Aby znaleźć idealne imię dla swojego dziecka, należy zapoznać się z kulturą nadawania imion. Możesz zajrzeć na strony internetowe poświęcone nadawaniu imion, przejrzeć ulubione książki, a nawet poszukać postaci historycznych lub miejsc o osobistym znaczeniu. Niektóre mamy, aby znaleźć idealne imię, prześladowały nawet twórców programów telewizyjnych. Inne wybrały się do Walt Disney World, aby poszukać wśród breloczków do kluczy imion, które przywołują wspomnienia z dzieciństwa. Niezależnie od tego, co zrobisz, wybierz imię, które będzie pasowało do Twojego dziecka w dorosłym życiu i zapadnie mu w pamięć na wiele lat.

Przeczytaj też:   Jak uszyć czapkę dla dziecka

Imię, które wybierzesz dla swojego dziecka na drugie imię, imię i nazwisko, powinno dobrze brzmieć, gdy wypowiadasz je na głos. Inicjały mogą być źródłem problemów w późniejszym czasie, dlatego warto wcześniej zapoznać się z możliwymi zagrożeniami. Jeśli nie jesteś pewien, astrologia może pomóc Ci zawęzić wybór. Jeśli nie jesteś pewien swojego wyboru, możesz skonsultować się z astrologiem w celu wybrania imienia i drugiego imienia dla Twojego dziecka.

Istnieje wiele postaci literackich o imieniu Gryf. Imiona te mają starożytne celtyckie korzenie i są coraz bardziej popularne wśród współczesnych rodziców. Gryf oznacza silnego władcę, co sprawia, że imię to wielu rodzicom kojarzy się z Gryffindorem. Innym wspaniałym imieniem jest Denzel, które oznacza twierdzę. Jego znaczenia są bardziej zróżnicowane niż samo imię, ale dobrze jest czerpać inspirację z postaci literackich.

Wybór imienia, które jest wyjątkowe i rzadkie

Wybór wyjątkowego lub nietypowego imienia dla dziecka może być trudny. Wielu rodziców zadręcza się nad wyborem imienia dla swojego noworodka. Niektóre imiona są tak wyjątkowe i niezwykłe, że sędziowie nawet je zakwestionowali. Znane imiona, takie jak Nutella we Francji, Cyanide w Wielkiej Brytanii czy Talula z Hawajów w Nowej Zelandii, zostały zakazane lub objęte kuratelą sądową.

Jednym z najlepszych sposobów na nadanie dziecku wyjątkowego imienia jest wybór imienia, które jest inspirowane sławną postacią z Twojej rodziny lub kultury. Możesz także wybrać imię popularne w Twojej rodzinie lub społeczności. Na przykład możesz nazwać swoje dziecko imieniem matki Mahometa, Aminah. Aminah występuje także jako Aamina i Amina.

Niektóre znane osobistości wybierają dla swoich dzieci nietypowe imiona. Wyjątkowym imieniem dla dziecka jest Sire, które jest skrótem od “chwała”. W mitologii greckiej oznacza ono “ojca”. Inne niezwykłe imiona to Garnet, które pochodzi od greckiego słowa granat i pierwotnie było imieniem dla mężczyzny lub kobiety z rodziny królewskiej. Innym niezwykłym imieniem jest Souta, które pochodzi od japońskiego słowa oznaczającego “nagle” i “mądry”.

Wybranie wyjątkowego imienia dla dziecka jest zabawną i ekscytującą częścią rodzicielstwa. Inspiracji można szukać w różnych kulturach, językach i historii, a wiele wyjątkowych imion ma wiele znaczeń. Niektórzy rodzice lubią urządzać przyjęcia z okazji nadania imienia swojemu nowonarodzonemu dziecku. Jeśli nazwisko dziecka jest już zajęte, warto rozważyć astrologię, aby ustalić, jak będą brzmiały razem litery imienia i drugiego imienia.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska