Jak udekorować tort dla dziecka

jak udekorować tort dla dziecka

Jeśli zastanawiasz się, jak udekorować tort dla dziecka, to dobrze trafiłeś. Podzieliliśmy ten proces na kilka prostych kroków. Łatwo jest użyć fotonakładki na tort, sześciolatki, brokatów i żeli. Duże dzieci mogą jednak potrzebować pomocy przy lukrowaniu tortu, dlatego osoba dorosła może pomóc im przełożyć lukier do woreczków i pokazać, jak nakładać go na tort.

Użycie fotomalunku na tort

Jeśli pieczesz tort urodzinowy dla dziecka, zastanów się nad użyciem fotograficznej nakładki na tort. Te jadalne zdjęcia mają bardzo mało konsystencji i smaku, a ich zadaniem jest rozpuszczenie się w wilgotnych powierzchniach. Dzięki temu wyglądają tak, jakby zostały wydrukowane bezpośrednio na torcie. Jeśli masz dziecko, które chce mieć foto-tapetę na torcie, warto zabrać je do lokalnej piekarni, aby zobaczyło, jak wygląda ten proces i omówiło z pracownikami rodzaje zdjęć, których można użyć.

Foto-naklejki na torty są dostępne w różnych wzorach i stylach. Zdjęcia można wykorzystać jako obwódki na torcie lub do dekoracji boków. Zdjęcia są jadalne i mogą stanowić górną lub dolną ramkę. Wystarczy tylko odkleić podkład i umieścić je na torcie. Do zdjęć dołączona jest instrukcja, jak umieścić je na torcie. Jeśli nie masz zdjęcia twarzy swojego dziecka, możesz również kupić zdjęcie jako dekorację boczną.

Wykorzystanie foto-naklejki na tort na urodziny dziecka może być ekscytującym sposobem na uczczenie tej okazji. Mając do wyboru tak wiele opcji, możesz stworzyć tort, który będzie jedyny w swoim rodzaju. Wybór idealnej nakładki na tort może sprawić, że okazja będzie jeszcze bardziej niezapomniana. Po wybraniu wzoru nadszedł czas na dobranie odpowiedniego rozmiaru fotomateriału na tort.

Wybór odpowiedniego zdjęcia jest istotną częścią tego procesu. Potrzebne jest świetne zdjęcie, które posłuży jako nakładka na tort. Możesz poszukać zdjęć w Internecie i wybrać takie, które Twoim zdaniem będzie dobrze wyglądać na torcie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego zdjęcia, możesz zrobić własne. Jeśli jednak nie masz żadnego z tych zdjęć, zawsze możesz zrobić nowe zdjęcie swojego dziecka.

Korzystanie z sześciolinii

Jeśli szukasz prostego, ale skutecznego sposobu na udekorowanie tortu urodzinowego dziecka, możesz użyć kolorowych cukierków sixlets. Cukierki te są produkowane przez firmę Sweetworks z Toronto i są dostępne w dużych ilościach. Posiadają certyfikat koszerności, są bezcukrowe i bezglutenowe. Oblane czekoladą środki sześcioraczków mają smak słodkiej czekolady.

Przeczytaj też:   Jak dobrać rower dla dziecka

Prostym i szybkim sposobem na stworzenie kolorowego lampionu na torcie urodzinowym dla dziecka jest użycie worka do dekoracji z końcówką 1A. Następnie wyrysuj na torcie fragmenty, używając na przemian jasnego i ciemnego lukru pomarańczowego. Po ostygnięciu lukru, użyj szpatułki, aby wygładzić każdą część. Jeśli masz problem z wypełnieniem szczelin i przerw, użyj szpatułki do delikatnego nakładania lukru Sixlets. Na dekorowanie tortu trzeba będzie poświęcić około 40-50 minut, ale proces ten jest wart wysiłku.

Innym ciekawym sposobem na udekorowanie tortu urodzinowego dziecka jest użycie cukierków o tematyce patriotycznej. Sześcioraczki tworzą patriotyczny tort. Połącz je z patriotycznymi M&Msami, aby uzyskać zabawny tort patriotyczny. Będziesz zaskoczony efektem. Efekt przypominający konfetti z pewnością zachwyci Twoje dziecko! I pamiętaj, sześciorniczki świetnie nadają się też na przyjęcia!

Używanie brokatów

Jeśli zamierzasz użyć brokatu do udekorowania tortu urodzinowego dziecka, pamiętaj o środkach ostrożności. Istnieje wiele rodzajów brokatu i nie wszystkie z nich są jadalne. Przepisy dotyczące bezpieczeństwa żywności wymagają od producentów umieszczania na etykietach wykazu składników. Większość jadalnych pyłów i brokatów zawiera cukier, maltodekstrynę, skrobię kukurydzianą i pigmenty perłowe na bazie miki oraz barwniki FD&C. Na etykiecie należy szukać napisu “Edible” (jadalne). Produkty nietoksyczne nie mają takiej informacji.

W jednym z ostatnich badań stwierdzono, że u sześciorga dzieci wystąpiły objawy zaburzeń żołądkowo-jelitowych po upływie od 30 do 10 godzin od zjedzenia ciastka. Jednak u dzieci, które nie zjadły lukru do tortu, nie wystąpiły takie same efekty toksyczne. Na etykiecie na pojemniku z pyłem brokatowym widnieje napis “Nietoksyczny, nietoksyczny, tylko do dekoracji”.

W zależności od rodzaju brokatu można wybrać brokat nietoksyczny lub jadalny. Ten ostatni jest bezpieczniejszy, ponieważ jest wykonany ze składników bezpiecznych dla układu pokarmowego. Toksyczny brokat jest bezpieczny dla dzieci, jeśli jest oznaczony jako “spożywczy”, ale brokat szklany może powodować problemy żołądkowo-jelitowe u osób z poważnymi schorzeniami. Poniżej przedstawiamy wskazówki dotyczące stosowania brokatu na tortach.

Do płatków kwiatów użyj jadalnego pyłu połyskującego. Chociaż nie są one tak bezpieczne jak brokat przeznaczony do kontaktu z żywnością, brokat jadalny jest całkowicie strawny. W zależności od rodzaju brokatu, można nim obficie posypać tort lub nawet wmieszać go w masę cukrową. Dragees i Sprinkles oferują szeroką gamę brokatów jadalnych. Upewnij się, że kupujesz produkt wysokiej jakości, aby uniknąć ryzyka związanego z żywnością.

Używanie żeli

Użycie żeli do dekoracji tortu to doskonały sposób na dodanie kolorowych ozdób do tortu bez użycia płynnych barwników spożywczych. Choć są one skoncentrowane, nie spływają tak łatwo jak barwniki w płynie i nie niszczą powierzchni tortu. W przeciwieństwie do płynnych barwników spożywczych, barwniki w żelu nie są toksyczne i mogą być nakładane na powierzchnię tortu za pomocą czystego pędzelka. Mogą być używane do tworzenia kolorowych wzorów na tortach i doskonale nadają się do malowania.

Przeczytaj też:   Jaki quad dla dziecka 10 lat

Pierwszym krokiem w użyciu żelu jest przygotowanie gąbki. Potrzebne będą dwie części żelatyny i jedna część wody. Wymieszaj je razem w rondelku na małym ogniu, aż staną się klarowne, ale nie gotuj ich. Gdy masa będzie gotowa, możesz przełożyć ją do woreczka do lukru i użyć do dekoracji tortu. Żele można przechowywać w lodówce do 6 miesięcy, więc warto mieć ich pod ręką pod dostatkiem.

Używanie foremek do dekoracji tortów z postaciami

Jeśli dekorujesz tort dla dziecka, doskonałym wyborem może być użycie tortownicy w kształcie postaci. Nie tylko pozwalają one uzyskać wspaniale wyglądające torty, ale także umożliwiają pomoc dzieci i wspólne dekorowanie tortu. Tortownice w kształcie postaci są dostępne w kilku stylach i mogą kosztować od 15 do 20 dolarów. Foremki tworzą formę, która pozwala na dowolne dekorowanie tortu.

Niektóre patelnie do tortów w kształcie postaci są idealne na urodziny. Tortownica SpongeBob jest poświęcona ukochanej postaci z kreskówki oraz musicalowi z Broadwayu. Tort będzie pełen radości, a sam tort nie jest trudny do udekorowania. Dla młodszych dzieci można również znaleźć tortownicę przedstawiającą matkę smoka. Tort z matką smoczycą to doskonały wybór dla dzieci, które uwielbiają straszne stwory. Innym świetnym rozwiązaniem jest udekorowanie tortu za pomocą tortownicy Harry Potter, na której znajduje się duży hologram z ulubionymi książkami chłopca.

Jeśli nie przepadasz za wałkowaniem, możesz kupić wstępnie rozwałkowaną pomadę i udekorować tort ulubionymi postaciami. Jest to prawdopodobnie najłatwiejsza opcja dekorowania tortu, ale jeśli wiesz, jak to zrobić, możesz ją pominąć. Figurki zabawek są dostępne w rozmiarach od dwóch do sześciu cali i można je kupić z wyprzedzeniem. Upewnij się tylko, że są wystarczająco czyste dla jadalnego tortu!

Przygotowanie tortu z foremką w kształcie postaci wymaga pewnych specjalnych przygotowań, a czas pieczenia ma kluczowe znaczenie. Przed użyciem patelni w kształcie postaci należy ją natłuścić i oprószyć mąką, a najlepszym sposobem na zapewnienie równomiernego pieczenia jest sprawdzenie ciasta na kilka godzin przed pieczeniem. Jeśli to możliwe, użyj patelni z powłoką nieprzywierającą, a nadmiar tłuszczu przechowuj w szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce na później.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska