Dom dla rodziny z dziećmi – na jaki warto się zdecydować?

Powiększająca się rodzina wymaga przestrzeni, dlatego wiele par planujących dzieci lub mających je już teraz decyduje się na dom jednorodzinny. O czym trzeba pamiętać, gdy szuka się domu dla rodziny?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze domu dla rodziny z dziećmi?

Zanim rozpocznie się prace budowlane lub odbędzie się podpisanie umowy deweloperskiej albo umowy przedwstępnej ze sprzedającym, konieczne jest określenie, czym dokładnie powinien charakteryzować się najlepszy dom dla rodziny.

Przede wszystkim powinien być on wygodny, funkcjonalny, oszczędny i odpowiadać zarówno potrzebom dorosłych, jak i dzieci. Nie bez znaczenia jest również jego lokalizacja, która będzie wpływać na dostępność infrastruktury, czas dojazdu do pracy, przedszkola, szkoły oraz na koszty związane z zakupem działki i domu.

Dom dla rodziny z dziećmi – czym powinien się cechować?

Przy wyborze domu dla rodziny z dziećmi warto uwzględnić poniższe kwestie:

– Metraż – powinien być dopasowany do wielkości rodziny. Dla rodzin 2 + 1 oraz 2 + 2 często polecane są domy o powierzchni 100-140 m2.

– Liczba kondygnacji – najpopularniejsze są domy z poddaszem, ale mogą sprawdzić się też domy parterowe, które są bezpieczniejsze ze względu na brak schodów. Gdy planuje się późniejsze powiększenie rodziny, można wybrać dom z poddaszem do adaptacji.

– Pomieszczenia – najlepiej, aby każde dziecko miało swój własny pokój. Dodatkowym atutem będą osobna pralnia, spiżarnia, schowek.

– Łazienki – jedna to zbyt mało, dlatego w domu dla rodziny powinny znaleźć się przynajmniej dwie.

– Taras – umożliwia łatwe wyjście do ogrodu i może stać się ulubionym miejscem rodzinnego wypoczynku podczas ciepłych dni.

Przeczytaj też:   Jakie krzesło do biurka dla dziecka

Po wyborze odpowiedniego projektu lub domu można już przejść do dalszych etapów realizacji swoich marzeń – płatności po zawarciu umowy deweloperskiej, przedwstępnej, zgłoszenia budowy i rozpoczęcia prac.

Warto więc pamiętać, że przemyślana decyzja w kwestii jak kupno mieszkania/domu pozwoli na stworzenie idealnego miejsca dla całej rodziny.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska