Jeśli planujesz wprowadzenie krzesełka do nocnika dla swojego dziecka, ten artykuł poprowadzi Cię przez ten proces. Poniższy artykuł ma na celu pomóc w wyborze krzesełka do nocnika, wprowadzeniu krzesełka do nocnika i korzystaniu z pierwszego krzesełka do nocnika dla dziecka. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej o zaletach krzesełek do nocnika oraz o tym, jak prawidłowo z nich korzystać. Pierwszym krokiem do zapewnienia dziecku krzesełka do nocnika jest zapoznanie się z jego działaniem.
Zapewnienie dziecku nocnika
Zapewnienie nocnika nastolatkom i małym dzieciom może być zarówno trudne, jak i satysfakcjonujące. Chociaż łapówki i nagrody mogą ułatwić naukę korzystania z nocnika na krótką metę, mogą również wywołać większy niepokój, gdy zdarzy się wypadek. Aby utrzymać motywację dziecka, proponuj nagrody, które nie zawierają słodyczy i zabawek. Zamiast tego proponuj naklejki i zabawki, które wzmacniają pozytywne zachowania. Ostatecznie powinieneś nagradzać dziecko za korzystanie z nocnika.
Jedną z pierwszych korzyści wynikających z korzystania z nocnika jest to, że pozwala on dziecku kontrolować własne wypróżnienia. Dzieci, które potrafią kontrolować swój pęcherz i wypróżnienia, mają większe szanse na sukces w nauce korzystania z nocnika. Najlepiej, jeśli dziecko jest na tyle duże, by mogło samo usiąść na nocniku bez pomocy rodzica. Zachęcaj dziecko, by naśladowało twoje zachowanie, jeśli chce iść w jego ślady.
W miarę jak dziecko staje się coraz bardziej wygodne na nocniku, można wprowadzać je do toalety w bardziej stopniowy sposób. Na przykład, możesz zacząć od nauczenia dziecka, jak zmieniać pieluchę. Pamiętaj, aby wyjaśnić, co rozumiesz pod pojęciem “siusiu” i “kupa”. Dobrze jest też spróbować zmienić dziecku pieluchę w łazience, gdzie może zobaczyć, jak działa toaleta i umyć ręce.
Wybór krzesełka do nocnika
Wybór krzesełka do nocnika dla dziecka powinien być prosty. Nie powinno być skomplikowanych zagięć ani szczelin, które mogłyby nadwyrężyć ciało dziecka. Ponadto powinno być łatwe do czyszczenia, nie powodując przy tym żadnych obciążeń. Przy zakupie nocnika dla dziecka ważne jest, aby wybrać taki, który jest odporny na wchłanianie i łatwy do czyszczenia. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących wyboru siedziska na nocnik dla dziecka.
Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Przy zakupie nocnika należy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Kupując nocnik, pamiętaj, aby zabrać ze sobą dziecko, które pomoże Ci w podjęciu decyzji. W ten sposób możesz wybrać siedzisko, które zainteresuje Twoje dziecko i pomoże ograniczyć zmiany pieluch. Krzesełka do nocnika przydają się także w podróży. Krzesełka nocnikowe są przenośne i można je przenosić z pokoju do pokoju.
Wybierając krzesełko do nocnika, pamiętaj, aby wybrać takie, które ma szeroką podstawę. To zminimalizuje ryzyko potknięcia się i upadku twojego malucha podczas korzystania z nocnika. To może być przerażające dla twojego dziecka, a jeśli upadnie na pupę, to może skończyć się tym, że trening nocnika stanie się nudnym zajęciem. Co więcej, powinieneś wybrać krzesło, które nie będzie się ruszać, gdy dziecko podskoczy, by sprawdzić swoje postępy.
Korzystanie z krzesełka do nocnika na podłodze
Krzesełko do nocnika na podłodze to przenośny i wygodny sposób na rozpoczęcie procesu nauki korzystania z nocnika przez dziecko. Mają one szerokie podstawy, które bezpośrednio stykają się z podłogą. Ułatwia to sprzątanie taboretu po każdym użyciu. Krzesełko do nocnika na podłodze może jednak zajmować cenne miejsce w łazience. Ponadto dziecko będzie się bało, że upadnie podczas korzystania z niego, co sprawi, że cały proces nauki korzystania z nocnika będzie nudny.
W miarę rozwoju dziecka obszar wokół krzesełka do nocnika może się bardzo brudzić. Enzymatyczny środek czyszczący jest pomocny w usuwaniu plam z moczu i nieprzyjemnych zapachów. Enzymatyczny środek czyszczący można również stosować na ścianach, kafelkach i w samej toalecie. Można również użyć środka do czyszczenia enzymów na dywanikach łazienkowych i matach prysznicowych, aby usunąć plamy moczu. Czyszczenie krzesełka do nocnika może nauczyć dziecko czystości.
Podczas szkolenia dziecka w zakresie korzystania z toalety ważne jest, aby przekazać mu proces korzystania z nocnika. Użyj stołka lub brudnej pieluchy, aby naśladować proces korzystania z toalety. Zachęta jest kluczowa, więc utrzymuj pozytywne odczucia dziecka. Nawet jeśli dziecko cofnie się w rozwoju, zawsze zachowaj pozytywne nastawienie i zachęcaj je do dalszych prób. Musisz być cierpliwy i wyrozumiały. Dziecko może czuć się zaniepokojone lub niepewne w kwestii korzystania z nocnika, ale nie należy się poddawać. Pamiętaj, że jest to proces, a ty jesteś jego trenerem i sprzymierzeńcem, a nie karą.
Zabieranie dziecka do toalety
Zabierając dziecko do toalety, najlepiej unikać dużych zmian w jego życiu, ponieważ mogą one pokrzyżować mu plany w zakresie nauki korzystania z nocnika. Staraj się nie sprawiać, aby dziecko czuło się źle z powodu wypadku, ani nie wdawaj się w walkę o władzę, i bez komentarza posprzątaj bałagan. Unikaj robienia problemu z prośby dziecka o powrót do używania pieluch. Zamiast tego zachęcaj je do korzystania z nocnika, gdy ma potrzebę oddania moczu.
Kiedy dziecko poczuje się już komfortowo podczas korzystania z toalety, wyjaśnij mu cały proces. Używaj pozytywnego języka, takiego jak “mokro” i “kupa”. Spróbuj używać słów, z którymi dziecko może się identyfikować, kiedy idzie do toalety, takich jak “wypróżnienie”. Zabieranie dziecka do toalety jest naturalną częścią rozwoju dziecka, więc upewnij się, że jesteś gotowy, aby sobie z tym poradzić. Spróbuj używać pozytywnych słów, aby nauczyć dziecko prawidłowych określeń i pozwól mu pomóc w spłukiwaniu toalety.
Aby uniknąć negatywnych słów i zwrotów, staraj się nie krytykować ani nie zawstydzać dziecka. Dzieci czują się bardziej zawstydzone, gdy są wyśmiewane za właściwe postępowanie, więc staraj się nie porównywać do innych. Nie stanie się to z dnia na dzień, więc nie oczekuj rezultatów z dnia na dzień. Staraj się unikać porównań z innymi rodzicami i rodzeństwem. Zabierając dziecko do toalety, zawsze włączaj mycie rąk do rutynowej czynności w łazience.