Co na apetyt dla dziecka

co na apetyt dla dziecka

Jeśli zastanawiasz się, co to jest apetyt u dziecka, w tym artykule dowiesz się, jak zwiększyć gęstość kaloryczną spożywanych przez nie pokarmów. Oprócz zwiększania kaloryczności posiłków, podawaj dziecku dużo wody! Aktywność fizyczna to świetny sposób na zwiększenie apetytu dziecka. Jeśli Twoje dziecko porusza się na wózku inwalidzkim, poszukaj zajęć przeznaczonych specjalnie dla niego. Pomoże im to zachować aktywność fizyczną.

Zwiększanie gęstości kalorycznej produktów spożywczych

Poza ograniczeniem wielkości porcji, zwiększenie kaloryczności posiłków pomoże także zwiększyć apetyt dziecka. Skupiając się na wysokokalorycznych przekąskach, dziecko może otrzymać dodatkowy zastrzyk kalorii w ciągu dnia. Guacamole przygotowane ze świeżego awokado, pomidorów, cebuli i innych składników to świetna przekąska. Połącz je z pełnoziarnistymi krakersami i jogurtem, aby uzyskać wysokokaloryczną przekąskę.

Podawaj wodę

Nie wystarczy codziennie podawać zdrowy posiłek; dziecko musi też wypić szklankę wody. Nie tylko zwiększa to ogólne spożycie wody, ale także pobudza wydzielanie soków trawiennych, co poprawia apetyt. Dzieci, które nie piją wystarczającej ilości wody, mogą się zagłodzić. Staraj się podawać im najpierw ich ulubione potrawy, aby z niecierpliwością czekały na posiłki. Dodanie do posiłku większej ilości ulubionej potrawy może nawet pomóc im jeść więcej.

Innym powodem utraty apetytu przez dziecko jest spożywanie zbyt wielu przekąsek lub picie dużych ilości soku lub mleka między posiłkami. Oznacza to, że ma bardzo mało miejsca na kolację. Pamiętaj, że dzieci mają mniejsze żołądki niż dorośli, więc nie muszą spożywać dużych ilości pokarmu podczas każdego posiłku. Zamiast tego skup się na podawaniu pięciu lub sześciu małych posiłków, które zapewnią wystarczającą ilość składników odżywczych dla zdrowego dziecka. Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, dokonując wyborów żywieniowych, należy pamiętać o wieku i stanie fizycznym dziecka.

Przeczytaj też:   Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka

Innym sposobem na dostarczenie dziecku wody, której potrzebuje do rozwoju, jest oferowanie mu innych napojów zamiast wody. Jeśli maluch jest wybredny, oferowanie mu innych napojów może zwiększyć jego apetyt. Ponadto niektóre dzieci mogą chcieć spróbować różnych rodzajów napojów. Oprócz podawania im innych napojów, mogą również poprosić o nie zamiast wody. Poza tym ludzie pragną słodyczy. Podawanie słodkich napojów może pomóc im zapamiętać ich smak na długo po tym, jak zjedzą całą porcję jedzenia.

Niezależnie od tego, czy zamiast wody chcesz podać dziecku sok czy napój gazowany, upewnij się, że ma ono pod ręką szklankę wody. Jest to doskonały sposób na zainteresowanie dziecka wodą poprzez wyjaśnienie korzyści płynących z jej picia. Woda pomaga im szybciej rosnąć, rosnąć w siłę i mieć więcej energii. Podając dziecku wodę, promujesz zdrowe nawyki żywieniowe i zwiększasz jego poziom energii! Należy też pamiętać, że dzieci potrzebują wody, aby móc optymalnie funkcjonować.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska